- SKU: LUJB-069
- MPN: ZB-360B
- EAN: 6970620554624
- 120 mm PWM fan with aluminium frame
- Convenient wireless connection for fewer visible cables
- 40 digitally addressable RGB LEDs
- Integrated display for stunning effects
- Speed, LCD and lighting controllable via Lian Li L-Connect 3 software
- Whisper-quiet cooling performance with max. 1,900 RPM at 29.5 dB(A)
- Max. airflow of 98.67 m³/h and max. 2.4 mmH2O static pressure
- Rubber pads to isolate disruptive vibrations
Lian Li UNI FAN SL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - 120 mm, black
- 120 mm PWM fan with aluminium frame
- Convenient wireless connection for fewer visible cables
- 40 digitally addressable RGB LEDs
- Integrated display for stunning effects
- Speed, LCD and lighting controllable via Lian Li L-Connect 3 software
- Whisper-quiet cooling performance with max. 1,900 RPM at 29.5 dB(A)
- Max. airflow of 98.67 m³/h and max. 2.4 mmH2O static pressure
- Rubber pad...
- 120 mm PWM fan with aluminium frame
- Convenient wireless connection for fewer visible cables
- 40 digitally addressable RGB LEDs
- Integrated display for stunning effects
- Speed, LCD and lighting controllable via Lian Li L-Connect 3 software
- Whisper-quiet cooling performance with max. 1,900 RPM at 29.5 dB(A)
- Max. airflow of 98.67 m³/h and max. 2.4 mmH2O static pressure
- Rubber pad...
- SKU: LULI-095
- MPN: 12SLLCD1W1B
- EAN: 4718466016775
- Warranty: 12 Months
– 120 mm PWM fan with aluminium frame
– Convenient wireless connection for fewer visible cables
– 40 digitally addressable RGB LEDs
– Integrated display for stunning effects
– Speed, LCD and lighting controllable via Lian Li L-Connect 3 software
– Whisper-quiet cooling performance with max. 1,900 RPM at 29.5 dB(A)
– Max. airflow of 98.67 m³/h and max. 2.4 mmH2O static pressure
– Rubber pads to isolate disruptive vibrations
Note: This fan requires a Lian Li L-Wireless Controller. The controller is sold separately.
Wireless ARGB-LCD fans for clean cable management
The UNI FAN SL Wireless LCD from Lian Li offers you an efficient solution for cable management in your PC. With its wireless 2.4 GHz control for lighting effects and fan speed, it significantly reduces the number of cables required, making system setup easier. The fan features dual-zone lighting effects, is easy to install, and comes with an integrated LCD for displaying system information or custom graphics.
UNI FAN SL Wireless LCD: Easy installation and full control
The UNI FAN SL Wireless LCD is easy to install and control thanks to the L-Wireless Controller. The wireless connection allows you to manage both RGB lighting and fan speed directly through your motherboard without unnecessary cables. An additional USB connection is required for the LCD to display various content.
Customisable display and quiet performance
The LCD version of the UNI FAN SL Wireless allows you to customise the content on the integrated 1.6-inch IPS screen. With the L-Connect 3 software, you can display your own videos, images, and system information. The fans run quietly and efficiently thanks to Fluid Dynamic Bearing (FDB) technology, even at high speeds of up to 1,900 RPM. This provides powerful cooling and a visually appealing solution for your PC, leaving traditional fans in the shadow of the UNI FAN SL Wireless!
| Specifications | |
|---|---|
| Dimensions (W x H x D) | 120 x 124.5 x 28 mm |
| Material | Plastic, Aluminium |
| Colour | Black |
| Bearing | Fluid Dynamic Bearing |
| Speed | 350 – 1,900 RPM |
| Noise Level | max. 29.5 dB(A) |
| Airflow | max. 98.67 m³/h |
| Static Pressure | max. 2.4 mmH₂O |
| Voltage | 12 V |
| Starting Voltage | 5 V |
| Power Consumption | 2.64 W |
| Lighting | |
| Type | Digitally Addressable RGB |
| Number of LEDs | 40 |
| Display | |
| Resolution | 400 × 400 pixels |
| Display Type | IPS |
| Size | 1.6 inches |
| Brightness | 500 nits (TYP) |
| Connections | |
| With Controller | 1x 4-Pin PWM + 9-Pin USB ×1 and 3–12V PWM to SATA |
| Without Controller | 1x 4-Pin PWM + 9-Pin USB |
£29.48£24.57 Inc VatEx Vat































