- SKU: MOLS-239
- MPN: ACC-HYTE-LS10-B-3
- EAN: 1220000350687
Two 40 cm long ARGB strips for your gaming setup
- Diffused lenses for soft and comfortable light
- A total of 28 LEDs per strip provide extravagant effects
- Self-adhesive tape ensures easy placement in the case
- With 3-pin 5V connector
- Lighting for your gaming PC
PHANTEKS Neon digital RGB LED strip, combo set, 40 cm (2 pieces) - white
Two 40 cm long ARGB strips for your gaming setup
- Diffused lenses for soft and comfortable light
- A total of 28 LEDs per strip provide extravagant effects
- Self-adhesive tape ensures easy placement in the case
- With 3-pin 5V connector
- Lighting for your gaming PC
Two 40 cm long ARGB strips for your gaming setup
- Diffused lenses for soft and comfortable light
- A total of 28 LEDs per strip provide extravagant effects
- Self-adhesive tape ensures easy placement in the case
- With 3-pin 5V connector
- Lighting for your gaming PC
- SKU: MOLS-233
- MPN: PH-NELEDKT_CMBO_WT01
- EAN: 0886523002680
- Warranty: 12 Months
– Diffused lenses for soft and comfortable light
– A total of 28 LEDs per strip provide extravagant effects
– Self-adhesive tape ensures easy placement in the case
– With 3-pin 5V connector
– Lighting for your gaming PC
With the PHANTEKS Neon Digital RGB LED strip you bring light into the dark and into your case. With the built-in, individually controllable RGB LEDs, your build will shine in every imaginable color. Even corners where there is normally no light can be easily illuminated and provide a spectacle of colour.
Easy installation of the LED strip
The compact and thin design ensures that the LED strip can be placed almost anywhere. Laying is childs play with the enclosed adhesive tape. You dont need any tools to give your case a unique look.
The LED strip is connected to a 3-pin connector with 5VDG assignment on the mainboard or a controller. This allows you to adjust the lighting exactly as you wish.
Specifications
| Dimensions | 400 x 13 x 5.5 mm (L x W x H) |
|---|---|
| Color | White |
| Length | 400 mm per strip (800 mm total) |
| Material | Plastic |
| RGB | Addressable, 3-pin 5VDG |
| Number of LEDs per strip | 28 |
| Voltage per strip | 5 V |
| Current per strip | 1.68 A |
| Power per strip | 4.2 W |
| Guarantee | 2 years |
| Scope of Delivery |
|
£17.48£14.57 Inc VatEx Vat























